קיץ בצריף 2022

במהלך חודש אוגוסט מתקיימות בצריף בן-גוריון מגוון פעילויות.

במהלך כל חודש אוגוסט צריף בן-גוריון ייפתח בשעה 08:30 וייסגר בשעה 17:00, שימו לב שרצוי להגיע לפחות שעה לפני הסגירה.

בימים א’-ה’ בשעה 12:00 יתקיים ביקור מודרך עם צוות הצריף.

בימי ה’ במהלך החודש יתקיים בשעה 12:00 ביקור מודרך מיוחד-ביקור ‘כפפות לבנות’. בביקור מיוחד זה תקבלו כפפות לבנות בכניסה לצריף בן-גוריון, ותוכלו ממש לגעת בחלק מהמוצגים האמיתיים של דוד בן-גוריון, בעזרת המדריך/כה.

בפינות המוצלות של האתר יהיו מפוזרים ‘משחקים של פעם’ בנושא דוד בן-גוריון: רביעיות, דומינו ומשחק הזיכרון בגודל ‘קצת’ יותר גדול מהרגיל.

בימים שני ורביעי במהלך השבוע תתקיים ‘שעה שקטה’ למבקרים, מבוגרים וילדים, שטוב להם יותר לבקר בסביבה פחות עמוסה ועם פחות המולה, שעה זו בין 18:00-17:00 תתקיים רק בהזמנת מקום והרשמה מראש. הרשמה ל’שעה שקטה’, בימים שני ורביעי, תתאפשר רק עד יום לפני הביקור.

הזקן על הדשא

דוד בן גוריון מוכר לנו כראש ממשלה, מנהיג, פוליטיקאי – איש ציבור. אבל מי היה בן גוריון האדם? איזה בן גוריון הכירו אלה שהכירו אותו באופן אישי? בסדרת ראיונות שערך יריב מוזר (במאי הסרט ‘בן-גוריון אפילוג’) נחשפת דמותו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל, האדם שיסד את מדינת ישראל, הכריז על עצמאותה כאדם פרטי – איש משפחה, חבר קיבוץ שדה בוקר, ידיד וחבר.
נכדיו של בן גוריון, חברי קיבוץ שדה בוקר, שומרי הראש שלו ואף הרופא של משק שדה בוקר סיפרו למוזר על ההיכרות שלהם עם מי שמוכר לכולנו כדמות ציבורית.
כל אלה נערכו למספר סרטונים קצרים ששופכים אור על דמותו, דרך סיפורים קטנים, יומיומיים, שמזכירים שמאחורי האישיות הגדולה מסתתר אדם.

ביום חמישי, 11.8.2022, בשעה 20:00 יתקיים מפגש חשיפה לסרטונים במתחם צריף בן-גוריון.
במפגש ישתתפו איתן דוניץ-מנהל המכון למורשת בן-גוריון וגיל שניידר-מנהלת צריף בן-גוריון, שישוחחו עם המשתתפים על דמותו המורכבת של דוד בן-גוריון כדמות פרטית וציבורית.

אתר הצריף יהיה פתוח למשתתפי ההרצאה כבר מהשעה 19:00.

 

שיתוף ב print